This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.
Begynner sesongen på toppen av pallen
Krister Hagen åpnet med seier i Kroatia.

TEKST: NTB FOTO: Team Coop
Krister Hagen (Team Coop) rykket fra rivalene da to kilometer gjensto og kom alene til mål i Umag Trophy i Kroatia onsdag.
Etter å ha sittet i brudd gjennom store deler av endagersrittet kunne ingen matche kjempekreftene til sørlendingen i avslutningen.
– Dette var gøy. Jeg har følt meg bra hele vinteren, men det er jo kun seier som gjelder, så det er herlig å få det ut i konkurranse, sa Hagen etter målgang.
Totalt 160 kilometer ble tilbakelagt i Umag Trophy, som har europatourstatus, og allerede etter 20 kilometers sykling kom Hagen av gårde i et tomannsbrudd. Duoen i front fikk etter hvert selskap av ytterligere en syklist, og sammen hadde de på det meste fem minutters forsprang til det jagende hovedfeltet.
Med få kilometer igjen ble de tre i front til to, og to kilometer før mål gikk Team Coop-syklist Hagen solo.
Neste ritt for sørlendingen og hans lagkamerater er Porec Trophy kommende lørdag. Også det går i Kroatia.
– Nå har feltet sitt hva vi kan, så jeg tror ikke det blir noe lettere å komme seg unna på lørdag, for å si det sånn. Planen er å kjempe om seieren og det skal vi klare, avslutter Krister Hagen.